Deklaracja dostępności
Deklaracja Dostępności
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony mopr.bytom.pl.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- Wybrane pliki do pobrania na stronie mogą być niedostępne cyfrowo ze względu na ich źródło pochodzenia.
- Wybrane podstrony, mogą nie posiadać w pełni poprawnego formatowania treści.
- Wybrane materiały audiowizualne, nie posiadają transkrypcji tekstowej.
- Niektóre dokumenty mogą nie posiadać dowiązanych etykiet tekstowych.
- Niektóre zdjęcia mogą nie posiadać tekstów alternatywnych.
- Brak dostępności języka migowego.
Treści nieobjęte przepisami
- Dokumenty tekstowe i tekstowo-graficzne, dokumenty utworzone w programach przeznaczonych do tworzenia prezentacji lub arkuszy kalkulacyjnych, opublikowane przed dniem 21 lutego 2023 r.
- Treści będące w posiadaniu naszego podmiotu, których dostosowanie do wymagań dostępności cyfrowej wymaga modyfikacji, do której nie jesteśmy uprawnieni.
- Treści niewykorzystywane do realizacji bieżących zadań oraz nieuaktualnianych lub niepoddawanych po dniu 21 lutego 2023 r. przebudowom i zmianom polegającym w szczególności na zmianie wyglądu lub struktury prezentowanych informacji albo na zmianie sposobu publikowania informacji.
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie samooceny w oparciu o Listę kontrolną do badania dostępności cyfrowej strony internetowej v. 2.2 (docx, 0,12MB).
Skróty klawiaturowe
- Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Marcin Marek - mejlowo marekm@mopr.bytom.pl lub telefonicznie 32 388 67 38.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Pies asystujący
Informujemy, że do wszystkich budynków Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie możesz przyjść z psem asystującym. Pamiętaj o certyfikacie. Zapewniamy wodę dla psa.
Strzelców Bytomskich 16
1. Parking
Parking z wyznaczonymi miejscami dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na dziedzińcu budynku wjeżdżając przez bramę od strony ul. Piotra Woźniaka. Na wprost od bramy wjazdowej znajdują się dwa miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnością oznaczone znakiem poziomym oraz pionowym. Do wejścia do budynku z oszklonymi w połowie drzwiami z miejsca parkingowego dla osób z niepełnosprawnością to odległość około 10 metrów. Wejście prowadzi do holu na poziomie gruntu z windą po lewej stronie, którą możemy dostać się na kondygnację drugą i trzecią oraz korytarza prowadzącego do schodów po drugiej stronie ciągu komunikacyjnego.
2. Wejście do budynku
Do budynku prowadzą dwa wejścia z dziedzińca i parkingu Ośrodka. Główne wejście od strony ulicy Strzelców Bytomskich po przejściu przez furtkę jest dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością, ponieważ prowadzi do niego ścieżka prowadząca z polem uwagi do schodów wyposażonych w dostosowaną poręcz lecz bez ułatwień dla osób poruszających się na wózku. Osoby z problemami motorycznymi oraz osoby z niepełnosprawnością poruszające się na wózkach inwalidzkich, a także osoby z wózkami dziecięcymi mają możliwość skorzystania z drugiego wejścia do budynku od strony wschodniej tj. od ulicy Piotra Woźniaka. Powierzchnia przed wejściem wykonana jest z okładziny antypoślizgowej wyposażona w pole uwagi. Wejście umożliwia dostanie się na poziom parteru z poziomu gruntu oraz skorzystanie z windy w celu przemieszczenia się na wyższe kondygnacje. Na wyższe kondygnacje prowadzą również schody. Wszelkie różnice w poziomach są zniwelowane lub oznaczone specjalną, kontrastową taśmą. Wszystkie hole, korytarze i drzwi są przestronne i posiadają odpowiednią szerokość zapewniającą swobodne poruszanie się na wózkach inwalidzkich.
Wejście boczne jest na poziomie gruntu. Nie ma przeszkód, by wjechać na wózku.
Do wejścia głównego prowadzą schody oznaczone kontrastowo.
Przy schodach znajduje się dostosowana poręcz.
Drzwi główne oraz boczne musisz otworzyć ręcznie, otwierają się na zewnątrz, otworzenie drzwi nie wymaga dużej siły, drzwi mają wygodną i ergonomiczną klamkę.
3. Przestrzeń za wejściem głównym
W przedsionku za głównymi drzwiami wejściowymi znajdują się po lewej stronie drzwi do kancelarii Ośrodka, a po ich prawej stronie znajduje się plan tyflograficzny parteru budynku. Dalej na wprost korytarza znajdują się miejsca siedzące po lewej stronie. Po prawej stronie, tuż za wejściem głównym znajdują się schody prowadzące na wyższe kondygnacje budynku.
Pomieszczenie jest dobrze oświetlone.
4. Przestrzeń za wejściem bocznym
Za bocznymi drzwiami wejściowymi znajduje się hol korytarzowy. Po lewej stronie znajduje się winda. Po prawej stronie, przy ścianie znajdują się miejsca siedzące, a nad nimi umieszczona jest duża tablica informacyjna z nazwami i numeracją pomieszczeń biurowych mieszczących się w budynku. Idąc od wejścia na wprost skręcamy w długi korytarz po lewej stronie z toaletami, w tym z jedną w pełni przystosowaną dla osób z niepełnosprawnościami po prawej stronie, a następnie kolejnymi miejscami siedzącymi po prawej stronie i drzwiami do pomieszczeń biurowych zarówno po lewej jak i prawej stronie. Po lewej stronie znajduje się okienko kasy. Idąc do końca korytarza dojdziemy do wejścia głównego opisanego powyżej. Korytarze łączą ze sobą obydwa wejścia po przeciwległych stronach budynku.
Pomieszczenie jest dobrze oświetlone.
5. Ciągi poziome
Pomieszczenia biurowe znajdują się na 3 kondygnacjach.
Wszystkie korytarze są dostępne dla osób na wózkach.
Na kondygnacji pierwszej i drugiej budynku znajdują się plany tyflograficzne, a przy każdych drzwiach prowadzących do pomieszczeń biurowych znajdują się tabliczki informacyjne z oznaczeniem numeru pomieszczenia i nazwą komórki organizacyjnej (w języku Braille'a i kodem QR).
6. Ciągi pionowe
Na inne kondygnacje możesz się dostać za pomocą schodów.
Możesz skorzystać z windy mieszczącej się wewnątrz budynku.
7. Schody
Ciąg schodów składa się z 7 i 14 stopni na każdą z kondygnacji (razem z półpiętrem to 21 stopni na każdą kondygnację), stopnie mają wysokość około 16 centymetrów.
Przy schodach znajduje się poręcz po lewej stronie wzdłuż całego ich ciągu.
Stopnie są oznaczone kontrastowo.
8. Winda
Drzwi windy otwierają się automatycznie.
Szerokość drzwi wynosi 90 centymetrów.
Winda znajduje się w budynku.
Kabina windy ma głębokość 140 centymetrów i szerokość 90 centymetrów.
Przyciski sterujące mają opisy w alfabecie Braille'a.
Przyciski sterujące mają duże oznaczenia.
Oznaczenia są kontrastowe.
Najniższe przyciski sterujące znajdują się na wysokości 90 centymetrów.
W windzie są komunikaty głosowe.
W razie problemów - zadzwoń do obsługi na numer telefonu: 32 388 67 54.
9. Pomieszczenia
Większość pomieszczeń jest dostępnych dla osób na wózkach.
10. Toaleta
W budynku jest toaleta dostępna dla osób z niepełnosprawnością.
Toaleta dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na parterze. Idąc od wejścia bocznego na wprost skręcamy w długi korytarz po lewej stronie. Toaleta znajduje się po prawej stronie.
Drzwi otwierają się na zewnątrz.
Nie ma przeszkód, by wjechać na wózku do łazienki.
Szerokość otworu wejściowego wynosi 90 centymetrów.
Przy muszli klozetowej i umywalce znajdują się pochwyty po obu stronach.
Toaleta jest wyposażona w system alarmowy uruchamiany za pomocą sznurka zawieszonego przy muszli klozetowej i przycisku znajdującego się po prawej stronie umywalki.
Posadzka wykonana z okładziny antypoślizgowej.
Strzelców Bytomskich 21
1. Parking
Nie mamy wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnością.
Dostępne miejsca parkingowe są bezpłatne.
Parking znajduje się na tyłach budynku. Można się dostać do niego objeżdżając budynek/kamienicę z prawej strony. Można również zaparkować na wyznaczonych miejscach parkingowych wzdłuż głównej ulicy Strzelców Bytomskich.
2. Wejście do budynku
Do budynku wchodzimy bezpośrednio z chodnika przy ulicy Strzelców Bytomskich z poziomu gruntu bez przeszkód przez w połowie przeszklone drzwi. Za drzwiami znajduje się mały korytarz łączący lewe i prawe skrzydło budynku z miejscami siedzącymi po lewej stronie. Za nimi, na ścianie po lewej stronie, tuż przed schodami znajduje się oznaczony dzwonek, za pomocą którego można wezwać pracownika. Po drugiej stronie od wejścia głównego znajduje się wejście alternatywne do budynku od strony parkingu, który znajduje się na tyłach budynku. Prowadzi ono przez podwójne drzwi w połowie oszklone.
Wejście jest na poziomie gruntu. Nie ma przeszkód, by wjechać na wózku.
Przestrzeń manewrowa przed wejściem wynosi 220 centymetrów.
Drzwi musisz otworzyć ręcznie, otwierają się na zewnątrz, otworzenie drzwi nie wymaga dużej siły, drzwi mają wygodną i ergonomiczną klamkę, szerokość otworu wejściowego wynosi 92 centymetrów, drzwi są przeźroczyste i są kontrastowo oznaczone.
Do budynku można wejść również od strony parkingu, który znajduje się na jego tyłach. Wejście alternatywne prowadzi przez podwójne drzwi w połowie przeszklone o szerokości otworu wejściowego 94 cm pierwszych i 78 cm drugich drzwi, po przejściu krótkiego przedsionka. Wchodzimy do korytarza na poziomie gruntu.
3. Przestrzeń za wejściem
Za drzwiami wejściowymi znajduje się mały korytarz z miejscami siedzącymi po lewej stronie. Za nimi, na ścianie po lewej stronie, tuż przed schodami znajduje się oznaczony dzwonek, za pomocą którego można wezwać pracownika. Po drugiej stronie od wejścia głównego znajduje się wejście alternatywne do budynku od strony parkingu, który znajduje się na tyłach budynku.
Przestrzeń jest zazwyczaj cicha i spokojna.
Pomieszczenie jest dobrze oświetlone.
4. Ciągi poziome
Pomieszczenia znajdują się na 5 kondygnacjach.
Wszystkie korytarze są niedostępne dla osób poruszających się na wózkach.
5. Ciągi pionowe
Na inne kondygnacje możesz się dostać za pomocą schodów.
6. Schody
Ciąg schodów składa się z 20 stopni na każdą kondygnację, stopień ma wysokość około 17 centymetrów.
Przy schodach znajduje się poręcz wzdłuż całego ciągu.
Stopnie są oznaczone kontrastowo.
7. Pomieszczenia
Pomieszczenia nie są dostępne dla osób poruszających się na wózkach.
8. Toaleta
Brak.
Piekarska 39
1. Parking
Możesz skorzystać z miejsca parkingowego. Na parkingu wyznaczyliśmy 1 miejsce przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością. Pamiętaj o zabraniu karty parkingowej i umieszczeniu jej za szybą.
Dostępne miejsca parkingowe są bezpłatne.
Miejsce parkingowe dla osób z niepełnosprawnością znajduje nie na tyłach budynku. Należy przejechać przez bramę wjazdową z kratą z lewej strony budynku i kierować się wzgłuż drogi za budynek. Miejsce parkingowe oznaczone znakiem pionowym z dostępem do wejścia alternatywnego do budynku.
2. Wejście do budynku
Do budynku wchodzimy z poziomu gruntu wprost z chodnika ulicy Piekarskiej. Przechodzimy przez okratowaną bramę, którą należy otworzyć na zewnątrz, po czym przy szklanych drzwiach wejściowych, na ścianie po prawej stronie znajduje się domofon.
Wejście jest na poziomie gruntu. Nie ma przeszkód, by wjechać na wózku.
Przestrzeń manewrowa przed wejściem wynosi 155 centymetrów.
Drzwi musisz otworzyć ręcznie, otwierają się na zewnątrz, otworzenie drzwi nie wymaga dużej siły, drzwi mają wygodną i ergonomiczną klamkę, można je łatwo utrzymać w pozycji otwartej, szerokość otworu wejściowego wynosi 93 centymetrów.
Drzwi są przeźroczyste i kontrastowo oznaczone.
Skorzystaj z domofonu przy drzwiach.
Z tyłu budynku jest możliwość wejścia z poziomu gruntu na pierwszą kondygnację budynku.
3. Przestrzeń za wejściem
Za wejściem znajduje się korytarz ze schodami i przestrzenią manewrową 170cm. Po lewej stronie, przed schodami znajdują się drzwi prowadzące do pomieszczenia z możliwością przechowania wózka i wejściem do windy. Wejście do windy znajduje się po prawej stronie. Windą można dostać się na wszystkie kondygnacje budynku.
Na ścianie po lewej stronie znajduje się duża tablica informacyjna z nazwami i numeracją pomieszczeń biurowych znajdujących się w budynku.
Przestrzeń jest zazwyczaj cicha i spokojna.
Pomieszczenie jest dobrze oświetlone.
4. Ciągi poziome
Pomieszczenia znajdują się na 3 kondygnacjach.
Wszystkie korytarze są dostępne.
Przy każdych drzwiach budynku prowadzących do pomieszczeń biurowych znajdują się tabliczki informacyjne z oznaczeniem numeru pomieszczenia i nazwą komórki organizacyjnej (w języku Braille'a i kodem QR).
5. Ciągi pionowe
Na inne kondygnacje możesz się dostać za pomocą schodów.
Możesz skorzystać z windy.
6. Schody
Ciąg schodów na każdą kondygnację składa się z 20 stopni, stopień ma wysokość 17 centymetrów.
Przy schodach znajduje się poręcz wzdłuż całego ciągu.
Stopnie są oznaczone kontrastowo.
7. Winda
Drzwi do windy na parterze znajdują się po przeciwległej stronie niż na wyższych kondygnacjach.
Drzwi windy otwierają się automatycznie.
Szerokość drzwi wynosi 90 centymetrów.
Winda znajduje się w budynku.
Winda znajduje się w przedsionku wózkowni za drzwiami po lewej stronie po wejściu do budynku.
Kabina windy ma głębokość 140 centymetrów i szerokość 90 centymetrów.
Przyciski sterujące mają opisy w alfabecie Braille'a.
Przyciski sterujące mają duże oznaczenia.
Oznaczenia są kontrastowe.
Najniższe przyciski sterujące znajdują się na wysokości 93 centymetrów.
W windzie są komunikaty głosowe.
W razie problemów - zadzwoń do obsługi na numer telefonu: 32 388 67 54
8. Pomieszczenia
Wszystkie pomieszczenia są dostępne dla osób na wózkach.
9. Toaleta
W budynku znajdują się 3 toalety dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Na każdej kondygnacji budynku po lewej stronie przechodzimy przez szklane drzwi i kierujemy się korytarzem skrecając następnie w przedsionek po prawej stronie, gdzie znajdują się oznakowane drzwi do toalety dla osób z niepełnosprawnościami.
Drzwi otwierają się na zewnątrz.
Drzwi łatwo pozostają w pozycji otwartej.
Nie ma przeszkód, by wjechać na wózku do łazienki.
Szerokość otworu wejściowego wynosi 90 centymetrów.
W toalecie jest przewijak dla dzieci.
W toalecie jest zamontowana linka do wzywania pomocy.
Przestrzeń manewrowa wynosi 165 centymetrów.
Przestrzeń manewrowa przed ustępem wynosi 95 centymetrów.
Przestrzeń po lewej wynosi 20 centymetrów.
Przestrzeń manewrowa po prawej stronie ustępu wynosi 186 centymetrów.
Pochwyty są po obu stronach ustępu.
Budynek dysponuje przenośną toaletą.
Piłsudskiego 67
1. Parking
Możesz skorzystać z miejsca parkingowego. Na parkingu wyznaczyliśmy 1 miejsce przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością. Pamiętaj o zabraniu karty parkingowej i umieszczeniu jej za szybą.
Oznakowane miejsce parkingowe znajduje się na dziedzińcu przed budynkiem po prawej stronie, tuż przy windzie i jest oznakowane poziomo. Na dziedziniec można wjechać przez bramę wjazdową z ulicy Józefa Piłsudskiego.
Od miejsca parkingowego do wejścia do budynku (winda) odległość wynosi około 5 metrów.
Dostępne miejsca parkingowe są bezpłatne.
2. Wejście do budynku
Wejście główne znajduje się na dziedzińcu po lewej stronie. Na dziedziniec można wejść przez bramę wjazdową z ulicy Józefa Piłsudskiego.
Do wejścia prowadzą schody.
Stopnie są oznaczone kontrastowo.
Przy schodach znajduje się poręcz po prawej stronie.
Przestrzeń manewrowa przed wejściem wynosi 250 centymetrów.
Drzwi musisz otworzyć ręcznie, otwierają się na zewnątrz, otworzenie drzwi nie wymaga dużej siły, drzwi mają wygodną i ergonomiczną klamkę, można je łatwo utrzymać w pozycji otwartej. Szerokość otworu wejściowego wynosi 100 centymetrów.
3. Przestrzeń za wejściem
Za głównym wejściem do budynku znajduje się mały przedsionek z kolejnymi drzwiami zawsze otwartymi w godzinach urzędowania. W przedsionku, na ścianie po prawej stronie znajduje się duża tablica informacyjna z nazwami i numeracją pomieszczeń biurowych mieszczących się w budynku. Przedsionek prowadzi do dużego holu, z którego można wejść do wszystkich pomieszczeń biurowych Zespołu Psychiatryczno-Środowiskowego mieszczącego się po lewej stronie od wejścia (przed schodami na wyższą kondygnację), Powiatowego Zespołu ds. Orzekania o Niepełnosprawności i toalety.
Po wyjściu z przedsionka do holu głównego na wprost znajduje się plan tyflograficzny parteru budynku.
Hol wyposażony jest w miejsca siedzące przy ścianach po lewej i prawej stronie oraz w centralnej części przy filarze. Po lewej stronie, za schodami znajduje się kącik zabaw dla dzieci.
Po lewej stronie holu znajdują się schody prowadzące na drugą kondygnację budynku, gdzie znajdują się pomieszczenia biurowe Terenowego Punktu Pomocy Środowiskowej nr 3.
Naprzeciw głównego wejścia, po drugiej stronie holu znajduje się toaleta przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnością i małym korytarzem po prawej stronie prowadzącym do windy z prawej strony.
Przestrzeń jest zazwyczaj cicha i spokojna.
Pomieszczenie jest dobrze oświetlone.
4. Ciągi poziome
Pomieszczenia znajdują się na 2 kondygnacjach.
Wszystkie korytarze są dostępne.
Na każdej kondygnacji budynku znajdują się plany tyflograficzne. Na pierwszej kondygnacji przy kolumnie na środku holu, a na drugiej kondygnacji po wejściu schodami po prawej stronie. Przy każdych drzwiach prowadzących do pomieszczeń biurowych znajdują się tabliczki informacyjne z oznaczeniem numeru pomieszczenia i nazwą komórki organizacyjnej (w języku Braille'a i kodem QR).
5. Ciągi pionowe
Na inne kondygnacje możesz się dostać za pomocą schodów.
Możesz skorzystać z windy.
6. Schody
Schody prowadzące na drugą kondygnację, gdzie mieści się Terenowy Punkt Pomocy Środowiskowej nr 3 znajdują się po lewej stronie holu.
Ciąg schodów składa się z 26 stopni.
Stopień ma wysokość 16 centymetrów.
Przy schodach znajduje się poręcz po prawej stronie wzdłuż całego ciągu.
Stopnie są oznaczone kontrastowo.
7. Winda
Drzwi do windy na parterze znajdują się po przeciwległej stronie niż na wyższych kondygnacjach.
Drzwi windy otwierają się automatycznie.
Szerokość drzwi wynosi 90 centymetrów.
Winda znajduje się w budynku po prawej stronie dziedzińca i można się do niej dostać z poziomu gruntu przez metalowe drzwi zewnętrzne i mały przedsionek.
Kabina windy ma głębokość 142 centymetrów i szerokość 110 centymetrów.
Przyciski sterujące mają opisy w alfabecie Braille'a.
Przyciski sterujące mają duże oznaczenia.
Oznaczenia są kontrastowe.
W windzie są komunikaty głosowe.
Najniższe przyciski sterujące znajdują się na wysokości 100 centymetrów.
W razie problemów z windą - zadzwoń pod nr telefonu: 32 388 67 54.
8. Pomieszczenia
Wszystkie pomieszczenia są dostępne dla osób na wózkach.
9. Toaleta
W budynku jest toaleta dostępna dla osób z niepełnosprawnością.
Toaleta dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na pierwszej kondygnacji. Wychodząc z windy kierujemy się w lewo, a następnie za rogiem po prawej stronie znajdują się drzwi do toalety dostępnej z holu.
Drzwi otwierają się na zewnątrz.
Nie ma przeszkód, by wjechać na wózku do łazienki.
Szerokość otworu wejściowego wynosi 90 centymetrów.
W toalecie znajduje się przewijak dla dorosłych i dzieci.
Przy muszli klozetowej i umywalce znajdują się pochwyty po obu stronach.
Toaleta jest wyposażona w system alarmowy uruchamiany za pomocą sznurka zawieszonego przy muszli klozetowej i przycisku znajdującego się po prawej stronie umywalki.
Budynek dysponuje przenośną toaletą.
Kosynierów 26
1. Parking
Nie mamy wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnością.
Dostępne miejsca parkingowe są bezpłatne.
2. Wejście do budynku
Do budynku prowadzi brama wjazdowa z domofonem. Po przejściu/ przejechaniu przez bramę znajduje się płaski podjazd. Tuż przy drzwiach z prawej strony znajduje się podjazd z poręczą po prawej stronie prowadzące do głównego wejścia do budynku.
Przestrzeń manewrowa przed wejściem wynosi 150 centymetrów.
Drzwi musisz otworzyć ręcznie, otwierają się na zewnątrz, otworzenie drzwi nie wymaga dużej siły, drzwi mają wygodną i ergonomiczną klamkę, można je łatwo utrzymać w pozycji otwartej.
Szerokość otworu wejściowego wynosi 90 centymetrów.
Skorzystaj z dzwonka przy drzwiach.
3. Przestrzeń za wejściem
Za wejściem głównym do budynku znajduje się mały przedsionek z korytarzami po lewej i prawej stronie oraz pomieszczeniem ochrony na wprost drzwi.
Przestrzeń jest zazwyczaj cicha i spokojna.
Pomieszczenie jest dobrze oświetlone.
4. Ciągi poziome
Pomieszczenia znajdują się na jednej kondygnacji, ale na różnych poziomach.
Większość korytarzy jest dostępna.
5. Pomieszczenia
Około 80% pomieszczeń jest dostępnych dla osób na wózkach.
6. Toaleta
W budynku jest toaleta dostępna dla osób z niepełnosprawnością.
Do toalety prowadzi pracownik noclegowni. Znajduje się ona po prawej stronie od wejścia do budynku, po przejściu przez krótki korytarz z podjazdem i pomieszczenie z miejscami noclegowymi.
Drzwi otwierają się na zewnątrz, drzwi łatwo pozostają w pozycji otwartej.
Nie ma przeszkód, by wjechać na wózku do łazienki.
Szerokość otworu wejściowego wynosi 90 centymetrów.
Przestrzeń manewrowa wynosi 130 centymetrów.
Przestrzeń manewrowa przed ustępem wynosi 130 centymetrów.
Przestrzeń po lewej wynosi 25 centymetrów.
Przestrzeń manewrowa po prawej stronie ustępu wynosi 30 centymetrów.
Pochwyty są po obu stronach ustępu.
Plac Akademicki 9
1. Parking
Nie mamy parkingu. Możesz skorzystać z dostępnych miejsc parkingowych na ulicy, które są bezpłatne.
2. Wejście do budynku
Do wejścia głównego wchodzimy bezpośrednio z chodnika Placu Akademickiego.
Do wejścia prowadzą dwa schody.
Stopnie są oznaczone kontrastowo.
Drzwi musisz otworzyć ręcznie, otworzenie drzwi nie wymaga dużej siły, można je łatwo utrzymać w pozycji otwartej.
Szerokość otworu wejściowego wynosi 100 centymetrów.
3. Przestrzeń za wejściem
Za głównym wejściem znajduje się przedsionek z kolejnymi drzwiami, które prowadzą do korytarzy z pomieszczeniami biurowymi punktu terenowego zarówno po lewej jak i prawej stronie.
Przestrzeń jest zazwyczaj cicha i spokojna.
Pomieszczenie jest dobrze oświetlone.
4. Ciągi poziome
Wszystkie pomieszczenia znajdują się na tym samym poziomie i na jednej kondygnacji, nie dotyczy wejścia i przestrzeni za wejściem.
Wszystkie korytarze są dostępne.
5. Pomieszczenia
Wszystkie pomieszczenia są dostępne dla osób na wózkach, nie dotyczy wejścia i przestrzeni za wejściem.
6. Toaleta
Brak.
Łagiewnicka 15
1. Parking
Możesz skorzystać z miejsca parkingowego. Na parkingu wyznaczyliśmy 2 miejsca przeznaczone dla osób z niepełnosprawnością. Pamiętaj o zabraniu karty parkingowej i umieszczeniu jej za szybą.
Miejsca parkingowe są prawidłowo oznakowane poziomo i pionowo.
Od miejsca parkingowego do wejścia do budynku odległość wynosi około 30 metrów.
Parking jak i dostępne pozostałe miejsca parkingowe są bezpłatne.
Miejsca parkingowe dla osoby z niepełnosprawnością znajdują się od strony ulicy Kilara przed wejściem głównym i podjazdem do budynku.
2. Wejście do budynku
Do wejścia głównego prowadzi podjazd z poręczami po lewej i prawej stronie dla wózków z poziomu gruntu.
Do wejścia prowadzą schody.
Przy schodach znajduje się poręcz.
Do wejścia doprowadzona jest stała pochylnia o nachyleniu 20%.
Przestrzeń manewrowa przed wejściem wynosi 210 centymetrów.
Drzwi musisz otworzyć ręcznie, otwierają się na zewnątrz, otworzenie drzwi nie wymaga dużej siły, drzwi mają wygodną i ergonomiczną klamkę, można je łatwo utrzymać w pozycji otwartej.
Szerokość otworu wejściowego wynosi 88 centymetrów.
3. Przestrzeń za wejściem
Za głównym wejściem do budynku znajduje się przedsionek z kolejnymi drzwiami szklanymi oraz dzwonkami przywołującymi pracowników.
Przestrzeń jest zazwyczaj cicha i spokojna.
Pomieszczenie jest dobrze oświetlone.
4. Ciągi poziome
Wszystkie pomieszczenia znajdują się na tym samym poziomie i na jednej kondygnacji, nie dotyczy wejścia i przestrzeni za wejściem.
Wszystkie korytarze są dostępne.
5. Pomieszczenia
Wszystkie pomieszczenia są dostępne dla osób na wózkach.
6. Toaleta
W budynku jest toaleta dostępna dla osób z niepełnosprawnością.
Toaleta dla osób z niepełnosprawnością znajduje się w części budynku Powiatowego Urzędu Pracy w Bytomiu. Aby z niej skorzystać osoba z niepełnosprawnością winna zgłosić ten fakt pracownikowi Ośrodka, który pobierze klucze z portierni i zaprowadzi klienta do toalety, która znajduje się na tym samym poziomie.
Drzwi musisz otworzyć kluczem, drzwi otwierają się na zewnątrz, drzwi łatwo pozostają w pozycji otwartej.
Nie ma przeszkód, by wjechać na wózku do łazienki.
Klucze pobiera pracownik Ośrodka i zaprowadza klienta do toalety.
Na ścianach są zamontowane poręcze.
Pochwyty są po obu stronach ustępu.
Stolarzowicka 35
1. Parking
Nie mamy wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami.
Dostępne miejsca parkingowe są bezpłatne i znajdują się po prawej stronie od wejścia głównego do budynku.
2. Wejście do budynku
Do budynku można wejść z chodnika przy ulicy przez metalową furtkę. Następnie przez niski podjazd z poręczą po obydwu stronach doprowadzi pod drzwi w połowie przeszklone.
Wejście jest na poziomie gruntu. Nie ma przeszkód, by wjechać na wózku.
Do wejścia doprowadzona jest stała pochylnia o nachyleniu 15%.
Przestrzeń manewrowa przed wejściem wynosi 240 centymetrów.
Drzwi musisz otworzyć ręcznie, otwierają się na zewnątrz, otworzenie drzwi wymaga dużej siły, drzwi mają wygodną i ergonomiczną klamkę.
Szerokość otworu wejściowego wynosi 95 centymetrów.
3. Przestrzeń za wejściem
Za wejściem głównym znajduje się przedsionek z drzwiami po lewej stronie (pomieszczenie Urzędu Miejskiego) i drzwiami szklanymi na wprost, które prowadzą do pomieszczeń biurowych Terenowego Punktu.
Przestrzeń jest zazwyczaj cicha i spokojna.
Pomieszczenie jest dobrze oświetlone.
4. Ciągi poziome
Wszystkie pomieszczenia znajdują się na tym samym poziomie i na jednej kondygnacji, nie dotyczy wejścia i przestrzeni za wejściem.
Wszystkie korytarze są dostępne.
5. Pomieszczenia
Wszystkie pomieszczenia są dostępne dla osób na wózkach.
6. Toaleta
Brak.
Orzegowska 20a
1. Parking
Nie mamy wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami.
Dostępne miejsca parkingowe są bezpłatne.
Miejsca parkingowe znajdują się na dziedzińcu przed wejściem głównym do budynku po przejechaniu bramy wjazdowej z drogi osiedlowej, która zawsze jest otwarta. Nawierzchnia parkingu jest bardzo nierówna dla wózków.
2. Wejście do budynku
Do wejścia głównego po pokonaniu krawężnika prowadzi stała pochylnia o nachyleniu 20%.
Przestrzeń manewrowa przed wejściem wynosi 190 centymetrów.
Drzwi musisz otworzyć ręcznie, otwierają się na zewnątrz, otworzenie drzwi nie wymaga dużej siły, drzwi mają wygodną i ergonomiczną klamkę, można je łatwo utrzymać w pozycji otwartej.
Szerokość otworu wejściowego wynosi 100 centymetrów.
Skorzystaj z domofonu przy drzwiach.
3. Przestrzeń za wejściem
Za wejściem znajduje się korytarz i klatka schodowa. Do pomieszczeń Terenowego Punktu wejście dla osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach jest utrudniony ze względu na wąskie drzwi i korytarze prowadzące do pomieszczeń biurowych.
Jest możliwość obsługi osób z niepełnosprawnościami w korytarzu (specjalne miejsce z biurkiem i krzesłem).
Przestrzeń jest zazwyczaj cicha i spokojna.
Pomieszczenie jest dobrze oświetlone.
4. Ciągi poziome
Wszystkie pomieszczenia znajdują się na tym samym poziomie i na jednej kondygnacji, nie dotyczy wejścia i przestrzeni za wejściem.
Korytarze przed pomieszczeniami biurowymi Terenowego Punktu są dostępne.
5. Ciągi pionowe
Schody
Ewentualne stopnie są oznaczone kontrastowo.
6. Pomieszczenia
Pomieszczenia biurowe w Terenowym Punkcie są raczej niedostępne dla osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach.
7. Toaleta
Brak.
Worpie 18
1. Parking
Nie mamy parkingu.
Możesz skorzystać z dostępnych miejsc parkingowych na podwórzu lub wzdłuż ulicy, które są bezpłatne.
2. Wejście do budynku
Aby dostać się do wejścia należy wejść z ulicy przez bramę wjazdową na teren stadionu. Wejście do budynku znajduje się na jego drugim końcu po lewej stronie.
Do wejścia głównego prowadzi chodnik z dwoma schodkami.
Drzwi musisz otworzyć ręcznie na zewnątrz. Otworzenie drzwi nie wymaga użycia dużej siły. Można je łatwo utrzymać w pozycji otwartej. Szerokość otworu wejściowego wynosi 90 centymetrów.
Na szklanych drzwiach wejściowych znajduje się dzwonek przywołujący pracownika.
3. Przestrzeń za wejściem
Za głównym wejściem znajduje się przedsionek klatki schodowej z pięcioma schodami na wprost prowadzącymi do drzwi pomieszczenia obsługi klientów.
Wzdłuż całych schodów znajdują się drewniane poręcze po obydwu stronach.
Przestrzeń jest zazwyczaj cicha i spokojna.
Pomieszczenie jest umiarkowanie oświetlone.
4. Ciągi poziome
Pomieszczenia znajdują się na dwóch kondygnacjach, do których prowadzą schody z drewnianymi poręczami po obydwu stronach, nie dotyczy wejścia i przestrzeni za wejściem.
5. Pomieszczenia
Wszystkie pomieszczenia są niedostępne dla osób na wózkach, nie dotyczy wejścia i przestrzeni za wejściem.
6. Toaleta
Brak.
Hlonda 37
1. Parking
Nie mamy parkingu.
Można skorzystać z osiedlowych miejsc parkingowych znajdujących się w pobliżu budynku.
2. Wejście do budynku
Do wejścia głównego prowadzą osiedlowe chodniki.
Wejście jest na poziomie gruntu. Nie ma przeszkód, by wjechać na wózku.
Przestrzeń manewrowa przed wejściem wynosi 135 centymetrów.
Drzwi musisz otworzyć ręcznie, otwierają się na zewnątrz, otworzenie drzwi nie wymaga dużej siły, można je łatwo utrzymać w pozycji otwartej.
Szerokość otworu wejściowego wynosi 88 centymetrów.
3. Przestrzeń za wejściem
Po wejściu do budynku przechodzimy przez mały przedsionek wchodząc do holu. Po prawej stronie od wejścia, tuż przed ladą recepcji znajdują się drzwi do pomieszczeń biurowych Terenowego Punktu Pomocy Środowiskowej nr 7.
Przestrzeń jest zazwyczaj cicha i spokojna.
Pomieszczenie jest dobrze oświetlone.
4. Ciągi poziome
Wszystkie pomieszczenia znajdują się na tym samym poziomie i na jednej kondygnacji, łącznie z wejściem i przestrzenią na zewnątrz budynku.
Wszystkie korytarze są dostępne.
5. Pomieszczenia
Wszystkie pomieszczenia są dostępne dla osób na wózkach.
6. Toaleta
W budynku jest toaleta dostępna dla osób z niepełnosprawnością.
Toaleta znajduje się po lewej stronie holu, tuż za metalowymi szafkami ubraniowymi i jest zamykana na klucz. O chęci skorzystania z toalety należy poinformować pracownika Terenowego Punktu. Wskaże on jej miejsce, zaprowadzi i otworzy toaletę.
Drzwi musisz otworzyć kluczem.
Drzwi otwierają się na zewnątrz, drzwi łatwo pozostają w pozycji otwartej.
Nie ma przeszkód, by wjechać na wózku do łazienki.
W toalecie znajdują się pochwyty przy umywalce.
Szerokość otworu wejściowego wynosi 90 centymetrów.
Przestrzeń manewrowa wynosi 147 centymetrów.
Przestrzeń manewrowa przed ustępem wynosi 147 centymetrów.
Przestrzeń po lewej wynosi 52 centymetrów.
Przestrzeń manewrowa po prawej stronie ustępu wynosi 56 centymetrów.
Pochwyty są po obu stronach ustępu.
Wrocławska 46
1. Parking
Nie mamy wyznaczonych miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnością.
Dostępny ogólny parking jest bezpłatny.
Parking znajduje się tuż za wjazdem przez bramę główną z ulicy Wrocławskiej. Miejsca parkingowe znajdują się po lewej stronie wzdłuż płotu lub po przejechaniu szlabanu. Szlaban otwiera pracownik Ośrodka.
2. Wejście do budynku
Do wejścia głównego dostaniesz się z ulicy Wrocławskiej przechodząc przez zawsze otwartą furtkę i bramę, a następnie przez parking na dziedzińcu budynku. Wejście główne znajduje się po prawej stronie budynku. Do wejścia głównego prowadzi lekka pochylnia i stopień.
Do wejścia doprowadzona jest stała pochylnia o nachyleniu 15%.
Przestrzeń manewrowa przed wejściem wynosi 170 centymetrów.
Drzwi musisz otworzyć ręcznie, otwierają się na zewnątrz, otworzenie drzwi nie wymaga dużej siły, drzwi mają wygodną i ergonomiczną klamkę, drzwi są w połowie przeźroczyste i oznaczone taśmą kontrastową.
Skorzystaj z dzwonka przy drzwiach.
3. Przestrzeń za wejściem
Za wejściem znajduje się klatka schodowa ze schodami i poręczą po prawej stronie. Schody prowadzą na kondygnację, gdzie znajdują się pomieszczenia biurowe pracowników.
Przestrzeń jest zazwyczaj cicha i spokojna.
Pomieszczenie jest dobrze oświetlone.
4. Ciągi poziome
Pomieszczenia znajdują się na dwóch kondygnacjach i różnych poziomach, nie dotyczy wejścia i przestrzeni za wejściem.
Wszystkie korytarze są niedostępne.
5. Ciągi pionowe
Na inne kondygnacje możesz się dostać za pomocą schodów.
6. Schody
Ciąg schodów składa się z 21 stopni.
Stopień ma wysokość 16 centymetrów.
Przy schodach znajduje się poręcz po lewej stronie wzdłuż całego ciągu.
Stopnie są oznaczone kontrastowo.
7. Pomieszczenia
Pomieszczenia nie są dostępne dla osób z niepełnosprawnością poruszających się na wózkach.
8. Toaleta
Brak.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
- Jak wnioskować o tłumacza polskiego języka migowego: https://www.mopr.bytom.pl/strona-1-informacje_dla_osob_z.html
- Informacja o naszej działalności w tekście łatwym do czytania (ETR): https://www.mopr.bytom.pl/strona-1-informacje_dla_osob_z.html
- Informacja o naszej działalności w języku migowym (PJM): https://www.mopr.bytom.pl/strona-1-informacje_dla_osob_z.html
- Aktualny raport z zapewnienia dostępności: https://www.mopr.bytom.pl/deklaracja_dostepnosci.html