Link do nowej strony MOPR


 

Logo UE

Program asystent rodziny na rok 2022


Program Opieka wytchnieniowa




 

Ośrodek Interwencji Kryzysowej


Herb Bytomia


ŚDS Integracja


Logo MRPIPS


Logo rodzina.gov.pl

rodzina.gov.pl


Logo PFRON


Logo SOW


PUP Bytom


 

Praca-bytom.info


Logo Portalu OPS


Logo Bytom od Nowa


Logo podatki.gov.pl

 
 
 
 
 
 

Logo EFS16 czerwca placu Świętej Barbary odbyło się Święto Mieszkańców Rozbarku organizowane w ramach Programu Aktywności Lokalnej dla Rozbarku.
Festyn został zorganizowany już piąty raz i z tej okazji mieszkańcy mogli spróbować jubileuszowego tortu.
W czasie festynu dostępnych było wiele atrakcji, które przyciągały okolicznych mieszkańców. Dla najmłodszych dmuchana zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa, eurobugee oraz cztery  autka elektryczne. Motywem przewodnim imprezy była wioska  indiańska, dlatego animacje  oraz gry i zabawy były związane z  tym motywem. Dzieci miały  malowane twarze,  nie zabrakło też  konkursów  i zabaw dla całych rodzin.

 

Jak co roku Bytomskie Centrum Kultury zorganizowało warsztaty plastyczne, które cieszyły się dużym zainteresowaniem, swoje stoisko miał również bytomski Powiatowy Urząd Pracy. W tym roku do naszej imprezy przyłączyła się Miejska Biblioteka Publiczna, która  w trakcie festynu organizowała gry i zabawy dla dzieci.  

Równie dużo działo się na scenie, wystąpiły dzieci z ZSzS nr 6 w Bytomiu, swój repertuar zaprezentował  zespół dziecięco-młodzieżowy Piccolo. Dla starszej widowni zaśpiewał zespół Seniorynki.

Dużą atrakcją okazał się pokaz magii, warsztaty baniek mydlanych oraz pokaz fakira.
W przerwach pomiędzy występami estradowymi grał zespół muzyczny na przemian z DJ.

Kolejną atrakcją, z której mieszkańcy mogli skorzystać dzięki straży pożarnej w Bytomiu była możliwość wyjazdu  na wysięgniku drabinowym.

Wszystkie propozycje zabawy i rozrywki cieszyły się dużym zainteresowaniem i przynosiły radość szczególnie najmłodszym mieszkańcom Rozbarku. Na uwagę zasługuje fakt, że  uczestnicy Programu Aktywności Lokalnej zaangażowali się w organizację festynu począwszy od rozwieszania plakatów informacyjnych, rozdawania  ulotek  promocyjnych i balonów z  Biura Promocji Miasta po wcześniejsze uprzątnięcie placu Barbary, jak również pilnowanie  porządku podczas całej imprezy.

Zorganizowanie Święta Mieszkańców Rozbarku utwierdza w przekonaniu, że taki lokalny festyn ma sens, integruje mieszkańców, pozwala na spędzenie wolnego czasu w inny sposób niż na co dzień, a kolejny rok udowodnił, że uczestnicy PAL chętnie angażują się w przygotowania swojego święta.

Festyn był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4