Link do nowej strony MOPR


 

Logo UE

Program asystent rodziny na rok 2022


Program Opieka wytchnieniowa




 

Ośrodek Interwencji Kryzysowej


Herb Bytomia


ŚDS Integracja


Logo MRPIPS


Logo rodzina.gov.pl

rodzina.gov.pl


Logo PFRON


Logo SOW


PUP Bytom


 

Praca-bytom.info


Logo Portalu OPS


Logo Bytom od Nowa


Logo podatki.gov.pl

 
 
 
 
 
 

Plakat Projektu CWR edycja 222 września 2022 r. miało miejsce uroczyste otwarcie budynku przy ulicy Piekarskiej 39, w której od początku września ma swoją siedzibę realizacja działań w ramach projektu ,,Centrum Wsparcia Rodziny edycja II” (CWR) współfinansowanego z Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Projekt ma za zadanie rozwój usług społecznych ukierunkowanych na poprawę sytuacji społecznej rodzin biologicznych i zastępczych z preferowanego obszaru rewitalizacji lub jego otoczenia. Od 2018 roku zespół wyspecjalizowanych pracowników takich jak: asystenci rodziny, koordynatorzy rodzinnej pieczy zastępczej, psychologowie, pedagodzy, terapeuta zajęciowy, każdego dnia niosą pomoc oraz wsparcie rodzinom zamieszkującym Bytom. Specjaliści pracują zarówno w domach osób potrzebujących jak i stacjonarnie.  

Do realizacji swoich zadań niejednokrotnie wykorzystują zaplecze rekreacyjne naszego regionu. Wizyty w kinach, teatrach, parkach rozrywki, muzeach czy salach zabaw,  to nie tylko nauka alternatywnych form spędzania czasu wolnego z dzieckiem, ale także budowanie relacji zaufania i wzajemności pracownika z podopiecznym.

W projekcie przewidziane są także formy wyjazdowe. Podczas cyklu szkoleń o tytule: ,,Akademia Rodziny” oraz ,,Akademia Rodzicielstwa Zastępczego”, tylko w tym roku, w formie wyjazdów do Korbielowa, Rawy Mazowieckiej, Brennej i Ustronia skorzystało 137 rodzin, w tym rodzin biologicznych i zastępczych. W rodzinach tych z wyjazdów skorzystało 350 dzieci. Wiedza zdobyta podczas szkoleń dotycząca przykładowo: roli poszczególnych osób w rodzinie, efektywnej współpracy z dzieckiem, radzenia sobie z buntem, „magicznej”roli zabawy czy ochrony dziecka przed ,,cyberprzemocą”, wydaje się niezbędnym pakietem informacji dla każdego rodzica.

Dzięki nowej infrastrukturze, pracownicy otrzymali poszerzony wachlarz możliwości. Budynek daje komfortowe warunki do pracy indywidualnej z klientem,  prowadzenia szkoleń tematycznych, spotkań terapeutycznych, a swoją strefę zabawy zyskały także dzieci przychodzące z rodzicami na spotkania z zespołem projektu.

Każdy człowiek jest inny, więc praca z nim nie może być schematyczna. Nowa siedziba projektu CWR daje nowe możliwości i nową energię doświadczonym pracownikom do podejmowania trudu pomocy rodzinom potrzebującym.