Link do nowej strony MOPR


 

Logo UE

Program asystent rodziny na rok 2022


Program Opieka wytchnieniowa




 

Ośrodek Interwencji Kryzysowej


Herb Bytomia


ŚDS Integracja


Logo MRPIPS


Logo rodzina.gov.pl

rodzina.gov.pl


Logo PFRON


Logo SOW


PUP Bytom


 

Praca-bytom.info


Logo Portalu OPS


Logo Bytom od Nowa


Logo podatki.gov.pl

 
 
 
 
 
 

KISRok 2014 jest szóstym rokiem działalności Klubu Integracji Społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu. Nieprzerwanie od 2009 roku na terenie naszej gminy prowadzimy nasze działania. Celem Klubu jest minimalizowanie wśród mieszkańców Bytomia skutków bezrobocia, promowanie aktywności i przedsiębiorczości, przygotowanie do podjęcia zatrudnienia, przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu, pomoc w wychodzeniu z izolacji społecznej.
Podobnie jak w poprzednich latach działalności prowadzimy:

  • w ramach Systemowego Programu Aktywizacji SPA w Bytomiu zajęcia szkoleniowo-edukacyjne dla klientów MOPR,
  • prace społecznie użyteczne,
  • realizujemy działania, na które pozyskaliśmy środki ze źródeł zewnętrznych, na przykład na realizację zadania publicznego pod nazwą: „Gminne programy aktywizacji społeczno-zawodowej na rzecz budownictwa socjalnego edycja 2014” pozyskaliśmy z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach programu Aktywne Formy Przeciwdziałania Wykluczeniu Społecznemu na lata 2011-2015 r. dofinansowanie w wysokości 110 000,00 zł. Wniosek konkursowy złożony przez gminę Bytom uzyskał najwyższą ilość punktów wśród gmin i powiatów, które aplikowały o środki. Ponadto realizujemy wspólnie z Komendą Miejską Policji w Bytomiu projekt partnerski pod nazwą Prawo ochronnym parasolem dziecka – przyjazne patrole. Jest to czwarta  edycja projektu, poprzednie były realizowane w latach 2011, 2012 i 2013.

W miesiącu czerwcu rozpoczęliśmy trzecią w tym roku kalendarzowym edycję zajęć szkoleniowo-edukacyjnych dla naszych uczestników i uczestniczek. W ramach zajęć klienci zdobywają umiejętności służące reintegracji społeczno-zawodowej. Tak jak do tej pory obejmują one zajęcia z psychologiem, gdzie czestnicy/uczestniczki między innymi doskonalą kompetencje społeczne oraz korzystają z wsparcia grupy. Ponadto realizowane są zajęcia ze specjalistą reintegracji zawodowej, które ukierunkowane są na doskonalenie  umiejętności radzenia sobie  na rynku pracy oraz tworzenia dokumentów aplikacyjnych.
Uczestnicy mogą również korzystać z pomocy i wsparcia konsultanta prawnego, pracownika socjalnego oraz brać udział w Akademii Rodzica.

  • DSCF1236
  • DSCF1245
  • DSCF1267
  • DSCF1284
  • DSCF1306
  • DSCF1344