Link do nowej strony MOPR


 

Logo UE

Program asystent rodziny na rok 2022


Program Opieka wytchnieniowa




 

Ośrodek Interwencji Kryzysowej


Herb Bytomia


ŚDS Integracja


Logo MRPIPS


Logo rodzina.gov.pl

rodzina.gov.pl


Logo PFRON


Logo SOW


PUP Bytom


 

Praca-bytom.info


Logo Portalu OPS


Logo Bytom od Nowa


Logo podatki.gov.pl

 
 
 
 
 
 

TeatrBeneficjenci projektu pt. "MIESZKANIE CHRONIONE… a później MÓJ DOM" w okresie od września 2014 r. do listopada 2014 r. uczestniczyli w przeprowadzonych przez pracowników Zespołu psychiatryczno-środowiskowego cyklicznych zajęciach zorganizowanych w formie wyjść i wyjazdów do instytucji kulturalno – rozrywkowych tj. Grota solna w Bytomiu, Zabytkowa Kopalnia Guido w Zabrzu, Teatr Rozrywki w Chorzowie, Palmiarnia Miejska w Gliwicach i Cinema City w Bytomiu.
Zajęcia te wpłynęły na podwyższenie aktywności uczestników, poszerzenie wiedzy i zainteresowań. Zminimalizowały lęki przed nieznanym, podniosły poziom samooceny i pewności siebie, rozwinęły umiejętność nawiązywania kontaktów interpersonalnych. Stanowiły nowe doświadczenie. Zgodnie z założonymi celami projektu powyższe zajęcia przyczyniły się do realizacji zakładanych rezultatów.


  • grota

We wrześniu 2014 r. uczestnicy projektu 5-krotnie odwiedzili grotę solną, celem skorzystania z jej walorów rekreacyjnych i zdrowotnych. Panuje w niej specyficzny mikroklimat z wyjątkową czystością bakteriologiczną. Powietrze nasycone jest minerałami, mikroelementami i jodem. Seanse odbywały się w wygodnych leżakach z muzyką relaksacyjną w tle np. szumu morza, szelestu wiatru, deszczu i śpiewu ptaków. Można tam było pogrążyć się w półśnie. Niektórym się to udało ;)


  • wycieczka385
  • wycieczka395
  • wycieczka419
  • wycieczka423

Również w miesiącu wrześniu 2014 r. beneficjenci projektu zwiedzili zabytkową Kopalnię Guido – poziom 320. Poziom ten to drugi, najgłębszy poziom zabytkowej kopalni, wydrążony na przełomie XIX i XX wieku, z systemem korytarzy opartych na dwóch wyrobiskach o łącznej długości około 2,5 km, oferujący m.in. jedyną w Europie podwieszaną kolejkę górniczą, udostępnioną do ruchu turystycznego. Oczywiście uczestnicy chętnie skorzystali z tej możliwości. Po obejrzeniu ekspozycji uczestnicy byli pod wielkim wrażeniem i zdali sobie sprawę z trudów górniczej pracy. Był to ich pierwszy zjazd do kopalni.


  • teatr001
  • teatr002
  • teatr003
  • teatr004

W październiku 2014 r. beneficjenci projektu obejrzeli mądrą, zabawną i wzruszającą opowieść o losach żydowskiej rodziny z maleńkiej Anatewki. Ojcem rodziny jest mleczarz Tewje, który – borykając się z nieustanną biedą – nie traci pogody ducha nawet wtedy, gdy czuje zbliżającą się katastrofę. Ustalony od wieków porządek wali się, świat gna ku zagładzie. Tewje musi dokonać wyboru: poszanowanie tradycji lub utrata ukochanych córek. Fabuła spektaklu niewątpliwie zainteresowała widzów a na co się zdecydował Tewje? Uczestnicy przekonali się o tym po obejrzeniu spektaklu.


  • SDC12242
  • SDC12245
  • SDC12283

W listopadzie 2014 r. uczestnicy projektu zwiedzili ekspozycję w Palmiarni Miejskiej w Gliwicach, która jest wymarzonym miejscem do odpoczynku, szczególnie w ponure, listopadowe dni.
Na 2 tys. metrów kwadratowych rośnie ponad 6 tys. roślin rozmieszczonych w czterech pawilonach tematycznych. Beneficjentów zainteresowały kanaryjskie palmy daktylowe, palmy podzwrotnikowe, rośliny użytkowe, a także akwaria z żółwiami, gady w terrariach oraz egzotyczne papugi i kanarki. Najstarsze okazy roślin liczą ponad 100 lat. Szczególną atrakcją był pawilon akwarystyczny, prezentujący ryby w czterech zbiornikach o różnych środowiskach słodkowodnych: Amazonia, Tanganika, Rzeki Polski i Rzeki Azji południowo-wschodniej. Apetyty pobudził widok rosnących bananów, niestety były one poza zasięgiem ;).


Zgodnie z harmonogramem projektu w listopadzie uczestnicy udali się do kina na wybrany przez siebie seans filmowy. Wybór padł na trzecia część "Igrzysk śmierci – Kosogłos”, jednego z największych kinowych hitów ostatnich lat i nowej, wielkiej popkulturowej sagi. W imponującej obsadzie znaleźli się nagrodzeni Oscarami Jennifer Lawrence, Phillip Seymour oraz Donald Sutherland. Książka przez wiele tygodni utrzymywała się na liście bestsellerów "The New York Times", zyskując fantastyczne recenzje zarówno wśród krytyków, jak i czytelników. Zdaniem beneficjentów to złożona i inteligentna opowieść.