Link do nowej strony MOPR


 

Logo UE

Program asystent rodziny na rok 2022


Program Opieka wytchnieniowa




 

Ośrodek Interwencji Kryzysowej


Herb Bytomia


ŚDS Integracja


Logo MRPIPS


Logo rodzina.gov.pl

rodzina.gov.pl


Logo PFRON


Logo SOW


PUP Bytom


 

Praca-bytom.info


Logo Portalu OPS


Logo Bytom od Nowa


Logo podatki.gov.pl

 
 
 
 
 
 

Terapia przez ruchW lutym br. zostało zawarte porozumienie pomiędzy Bytomskim Teatrem Tańca i Ruchu Rozbark w Bytomiu a Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie w Bytomiu. Na podstawie tego porozumienia w pięciu dziennych domach pomocy prowadzone są zajęcia ruchowo – taneczne - Terapia przez Ruch. Prowadzi je Pani Beata Grzelak – Szweda, od wielu lat związana ze Śląskim Teatrem Tańca, prowadząca Terapię przez Ruch w wielu ośrodkach na terenie Bytomia i całego Śląska. Zajęcia te dostosowane są do umiejętności ruchowych osób korzystających ze wsparcia dziennych domów pomocy. Cieszą się dużą popularnością i uznaniem wśród podopiecznych dziennych domów pomocy, stanowią cenne uzupełnienie zajęć organizowanych w dziennych domach pomocy.

 

Czytaj więcej: Terapia przez ruch w...

Logo MOPRWzorem lat ubiegłych dzięki uprzejmości i otwartym sercom bytomskich przedsiębiorców możliwa jest realizacja również w 2014 roku projektu Kawa dla Seniora. Mieszkańcy Bytomia będący w wieku poprodukcyjnym mogą zakupić kawę lub herbatę za symboliczną złotówkę raz w miesiącu do końca tego roku. Możliwość taką zaproponowano w czterech lokalach gastronomicznych (pełne dane adresowe oraz wyznaczone dni i godziny zawiera tabela poniżej).
W każdym miesiącu można skorzystać z oferty tylko jeden raz, w jednym z wybranych miejsc.
Aby uzyskać karnet uprawniający zakupu kawy lub herbaty za 1 złoty należy zgłosić się do Punktu Terenowego właściwego ze względu na miejsce zamieszkania.

Czytaj więcej: Bytomscy Seniorzy zapraszani...

Przedszkolaki w DDP5W dniu 12 marca 2014 r. w Dziennym Domu Pomocy nr 5 zorganizowano przyjęcie z okazji Dnia Kobiet z udziałem dzieci z Przedszkola miejskiego nr 33. Dla naszych seniorów przedszkolaki zaprezentowały wiosenny program artystyczny, który wywarł mnóstwo wrażeń oraz dostarczył niewątpliwie pozytywnej energii. Po zakończonym występie podopieczni wraz z dziećmi dalej świętowali, nie zabrakło wspólnych pogawędek oraz śpiewu.

 

 

 

Czytaj więcej: Przyjęcie w DDP nr 5 z...

W lutym br. zawarto kolejne porozumienie w sprawie przystąpienia do realizacji programu Bytomska Karta Seniora. Tym razem bytomscy seniorzy zapraszani są nad polskie morze do Ośrodka Wypoczynkowego „Trzy Korony” w Jastrzębiej Górze przy ulicy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci 13 (84-104 Jastrzębia Góra). Posiadacze Bytomskiej Karty Seniora mogą skorzystać z 10% rabatu na ofertę skierowaną do seniora w postaci TURNUSÓW PAKIET SENIOR. Ośrodek Wypoczynkowy zaprasza również na Święta Wielkanocne i udziela rabatu dla posiadaczy Bytomskiej Karty Seniora:

Baner - Wielkanoc na kaszubach

Ze szczegółami oferty można zapoznać się na stronie internetowej: www.trzykorony-jastrzebia.pl, lub pod numerem telefonu zamieszczonym w tabeli w zakładce: „Bytomska Karta Seniora – Zniżki oferowane przez partnerów” (zawierającej również pełny wykaz ulg i zniżek oraz miejsc, w których można z nich skorzystać).

Dzień Kobiet w DDP2„Marzec wyjął grosik srebrny,
Teraz będzie mu potrzebny.
Do kwiaciarni marzec pobiegł,
Kupić bukiet na Dzień Kobiet.”


Z okazji Dnia Kobiet 6 marca br. w Dziennym Domu Nr 2 odbyło się spotkanie Seniorów na którym gościliśmy Kabaret KLIO w przedstawieniu „Kobieta zmienną bywa”.
Były życzenia, wiersze i piosenki, wspólna kawa i poczęstunek. Z tej okazji wszystkie Panie otrzymały ręcznie wykonane róże.

 

Czytaj więcej: Dzień kobiet w DDP nr 2

Karnawałowe ostatkiBAL NA OSTATKI

Z inicjatywy naszych podopiecznych oraz bytomskich seniorów zorganizowano dnia 26 lutego br.  w Dziennym Domu Pomocy nr 1 - BAL KARNAWOŁOWY.  Zgodnie ze zwyczajem karnawałowym nie zabrakło dobrej muzyki, tańca oraz licznych konkurencji karnawałowych.

TŁUSTY CZWARTEK- SMACZNY I TŁUSTY DZIEŃ

Tłusty czwartek – ostatni czwartek przed Wielkim Postem. W czasach kiedy Polska słynęła w świecie ze szlacheckich biesiad i ustawicznego szaleństwa, podawane w ten dzień przysmaki nie ograniczały się tylko i wyłącznie do pączków: były to mięsa, faworki, racuchy, bliny. Obecnie jedzenie zostało zredukowane do symbolu - pączka.

Czytaj więcej: Karnawałowe ostatki