Link do nowej strony MOPR


 

Logo UE

Program asystent rodziny na rok 2022


Program Opieka wytchnieniowa




 

Ośrodek Interwencji Kryzysowej


Herb Bytomia


ŚDS Integracja


Logo MRPIPS


Logo rodzina.gov.pl

rodzina.gov.pl


Logo PFRON


Logo SOW


PUP Bytom


 

Praca-bytom.info


Logo Portalu OPS


Logo Bytom od Nowa


Logo podatki.gov.pl

 
 
 
 
 
 

Na pomoc bezdomnym: 800 100 022Z tego numeru od wielu lat korzystają wszyscy, którym nie jest obojętny los bezdomnych, zwłaszcza podczas chłodnych i mroźnych nocy. Wojewoda śląski, jak co roku uruchomił specjalną infolinię. Pod numer 800 100 022 można dzwonić przez całą dobę. Połączenie jest bezpłatne zarówno z telefonów komórkowych, jak i stacjonarnych.
Interwencję w przypadku bezdomnych podejmą też policjanci. Na sygnały czekają pod numerami: 112 lub 997. Można dzwonić też do straży miejskiej pod numer: 32 281 18 24 albo alarmowy: 986

Co łączy Bobrek z Centrum Scenografii Polskiej ?29 października w ramach PAL-Bobrek odbyło się kolejne spotkanie z przedstawicielami Centrum Scenografii Polskiej oddziału Muzeum Śląskiego w Katowicach. Dyrektor Adam Kowalski przedstawił zdjęcia z pleneru fotograficznego „Spektakl w obiektywie miasta”- ulicznego widowiska z udziałem aktorów oraz mieszkańców: Bytomia-Bobrka, Katowic- Bogucic, Rudy Śląskiej-Chebzia, Świętochłowic-Lipin oraz Zabrza-Biskupic. Celem prezentacji było pokazanie, że w negatywnie postrzeganych dzielnicach robotniczych są ludzie, którzy aktywnie zmieniają swoje otoczenie. Drugą częścią spotkania były zajęcia  plastyczne. Mieszkańcy Bobrka razem ze swoimi dziećmi (na papierze) pracowali nad poprawą wizerunku swojej dzielnicy. Przy wykorzystaniu licznych materiałów plastycznych wykonano kilkanaście prac ukazujących nowe oblicze Bobrka.

 

Czytaj więcej: Co łączy Bobrek z Centrum...

Oko - okno na światW czwartek, 17 października, w PAL Bobrek odbyły się kolejne plastyczne warsztaty edukacyjne. Tematem zajęć prowadzonych przez panią Krystynę Szulińską było ,,oko – okno na świat". Korzystając z rad i wskazówek prowadzącej, uczestniczki wykonały oryginalne prace. Można zaobserwować, że technika wykonania oraz poziom umiejętności pań z zajęć na zajęcia znacząco wzrastają.  Uczestniczki doskonalą swoje zdolności manualne i rozwijają wyobraźnię artystyczną. Udział w zajęciach pozytywnie wpływa na poczucie własnej wartości i kreuje nowy wizerunek miłośniczek piękna zaklętego w barwy i kształty.

 

Czytaj więcej: Oko – okno na świat...

Wszyscy jesteśmy równoprawnymi obywatelami. Piknik przy Hali na SkarpieMiliony ludzi na świecie cierpi z powodu zaburzeń psychicznych. Szansą powrotu do normalności jest nie tylko fachowa pomoc, ale i społeczna integracja. Wiedzą to pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu, którzy opracowali specjalny projekt. Na jego wdrożenie pozyskali 46 tys. zł z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Jednym z etapów będzie piątkowy festyn dla bytomian przy Hali na Skarpie. Początek o 10.00.

„Wszyscy jesteśmy równoprawnymi obywatelami” – pod takim hasłem świętować będą uczestnicy zbliżającej się imprezy. Wśród wielu atrakcji będą gry i zabawy taneczne oraz poczęstunek dla każdego. Chcemy w ten sposób pokazać, że nie warto stronić od chorych psychicznie. Oni potrzebują zwyczajnych międzyludzkich kontaktów, jak każdy z nas.  Jeśli wyciągniemy do nich pomocną dłoń, damy im szansę na wyzdrowienie. Czasem wystarczy tylko krótka rozmowa czy kilka ciepłych słów.

 

Czytaj więcej: Wszyscy jesteśmy...

Nowy projekt WORD KatowiceOd dnia 01.09.2013 r. Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach rozpoczął realizację projektu pt. „Zdobywanie kwalifikacji zawodowych drogą do pokonywania barier na rynku pracy” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Priorytet VI. Rynek pracy otwarty dla wszystkich, Działanie 6.1. Poprawa dostępu do zatrudnienia oraz wspieranie aktywności zawodowej w regionie, Poddziałanie 6.1.1. Wsparcie osób pozostających bez zatrudnienia na regionalnym rynku pracy.

 

Czytaj więcej: Nowy projekt WORD Katowice

Logo MOPRW związku z realizacją projektu socjalnego „Wiemy, walczymy, wspieramy” w dniu 6.09.2013 rozpoczął się cykl spotkań grupy edukacyjno - wspierającej dla kobiet dotkniętych przemocą. Projekt jest realizowany przez pracowników socjalnych TPPŚ nr1 Barbarę Czyż i Dorotę Zając. Na spotkania  grupy zostali zaproszeni również specjaliści zajmujący się problematyką przemocy.

Celem projektu jest:

- dostarczenie uczestniczkom spotkań wiedzy na temat mechanizmów przemocy,
- przedstawienie aspektów prawnych i proceduralnych w sytuacji doznawania przemocy,
- uzyskanie wsparcia ze strony profesjonalistów oraz innych osób doświadczających przemocy.