W dniu 19 grudnia 2013r. w sali bankietowej restauracji Janosik przy ul. Piekarskiej 99 odbyło się uroczyste spotkanie świąteczno – wigilijne dla 70 osób - beneficjentów projektu pt. „Od wykluczenia przez zrozumienie do akceptacji”, uczestników grup wsparcia, mieszkańców mieszkań chronionych prowadzonych przez Zespół Psychiatryczno-Środowiskowy oraz ich najbliższych i zaproszonych gości.
Powyższe spotkanie kończyło równocześnie działania projektowe.
Uroczyste wspólne kolędowanie, smaczny tradycyjny wigilijny posiłek, paczki rozdane przez prawdziwego Mikołaja wprowadziły wszystkich w świąteczny nastój, pozwoliły uczestnikom stać się kimś wyjątkowym.
Życzymy wszystkim przeżycia równie podniosłych i radosnych chwil w gronie rodziny w nadchodzące Święta Bożego Narodzenia.
W najbliższych dniach KASA MOPR będzie czynna w następujących godzinach:
24 grudnia 2013 - od 9.30 do 12.30 (przerwa od 11.45 do 12.00)
25 i 26 grudnia 2013 - kasa nieczynna
27 grudnia 2013 - od 9.30 do 14.00 (przerwa od 11.45 do 12.00).
30 grudnia 2013 - od 9.30 do 11.45
31 grudnia 2013 - kasa nieczynna
W dniu 25 listopada br. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie zorganizowali spotkanie „Andrzejkowe” mające na celu integrację seniorów z Karbia i Bobrka oraz uczestników PAL-u. Seniorom gościnności udzielił Młodzieżowy Dom Kultury nr 1 na Karbiu. Słodki poczęstunek, andrzejkowe wróżby, konkursy z nagrodami to tylko niektóre atrakcje jakie czekały na uczestników. Nie zabrakło także wspólnych tańców. Zapraszał do nich i bawił wszystkich zespół muzyczny „Danusia i Krystian”. Wspólna zabawa dostarczała uczestnikom wielu wzruszeń.
W okresie świątecznym w Dziennych Domach Pomocy odbywają się spotkania mikołajkowo – świąteczne. W dniu 3 grudnia w DDP nr 4 w Szombierkach, a 11 grudnia w Młodzieżowym Domu Kultury nr 1, wystąpili artyści Opery Śląskiej: Cezary Biesiadecki i Juliusz Ursyn Niemcewicz. Wykonaniem arii ze słynnych oper dostarczyli wielu wzruszeń obecnym seniorom. W trakcie występu artyści organizowali konkursy ze znajomości oper.
Informujemy, że w związku z art. 5c ustawy z dnia 10 kwietnia 1997 r. Prawo energetyczne (Dz.U. z 2013 r. poz. 984) osobie, której przyznano dodatek mieszkaniowy w rozumieniu art. 2 ust.1 ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o dodatkach mieszkaniowych (Dz.U. z 2013 r. poz. 966 z późn. zm.) i która jest stroną umowy kompleksowej lub umowy sprzedaży energii elektrycznej zawartej z przedsiębiorstwem energetycznym i zamieszkuje w miejscu dostarczania energii elektrycznej, przysługuje zryczałtowany dodatek energetyczny, który zgodnie z obwieszczeniem Ministra Gospodarki z dnia 28 listopada 2013 r. (Dz.U. z 2013 r. poz. 963) w sprawie wysokości dodatku energetycznego obowiązującej od 1 stycznia 2014 r. do dnia 30 kwietnia 2014 r. wynosi:
W dniu 29 listopada w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się konferencja dla 80 osób pt. „Dobre praktyki na rzecz osób z zaburzeniami psychicznymi w gminie Bytom świadczone przez Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie”, która była kolejnym działaniem w ramach projektu „Od wykluczenia przez zrozumienie do akceptacji”. Została w całości przygotowana i przeprowadzona przez pracowników Zespołu Psychiatryczno – Środowiskowego. Konferencję swoją obecnością zaszczycili przedstawiciele władz miasta Bytomia, Urzędu Marszałkowskiego w Katowicach, przedstawiciele Ośrodków Pomocy Społecznej woj. śląskiego, lekarze psychiatrzy i inni pracownicy różnych instytucji. Zaproszonym gościom zaprezentowano metody i formy pracy socjalnej stosowane na rzecz osób chorych psychicznie w Bytomiu, podzielono się wiedzą i doświadczeniem m.in. w zakresie interwencji psychiatryczno-środowiskowej, prowadzenia grup wsparcia i mieszkań chronionych.