Stowarzyszenie MANKO w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę!” zaprasza do udziału seniorów w drugiej Internetowej Domówce z DJ Wiką i Głosem Seniora pt. „Ach, te seniorki!” organizowanej on-line 8 marca 2021 roku o godzinie 17:00 z okazji Dnia Kobiet.
Tak było miesiąc temu: https://www.youtube.com
Bezpośredni link do 2. Internetowej Domówki z DJ Wiką i Głosem Seniora pt. „Ach, te seniorki!” na Facebooku: https://www.facebook.com
Internetowa potańcówka odbędzie się 8 marca 2021 roku (poniedziałek) o godzinie 17:00 na profilu Facebook Głosu Seniora - https://www.facebook.com/GlosSeniora
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu informuje, że od 1 marca 2021 r. zostanie otwarty nabór wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd” Moduł I – likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową oraz Moduł II - pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym.
Dokumenty programowe są dostępne na stronie internetowej PFRON - www.pfron.org.pl.
Wnioski będzie można pobrać i złożyć poprzez system SOW (dedykowany i bezpłatnie udostępniony realizatorom programu System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON) oraz w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przy ul. Strzelców Bytomskich 16, na parterze, w pokoju nr 3 w godzinach przyjmowania stron, tj. poniedziałek 14:00 – 16:30 oraz wtorek – piątek 8:00 – 12:00. Ponadto wnioski będzie można pobrać ze strony internetowej MOPR www.mopr.bytom.pl.
W związku z obchodzonym 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw, Ministerstwo Sprawiedliwości po raz kolejny koordynuje „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.”
Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.
W ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” w bytomskim Sądzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00-15.00 będą odbywały się dyżury telefoniczne kuratorów zawodowych z Zespołów Kuratorskiej Służby Sądowej Wykonujących Orzeczenia w Sprawach Karnych oraz Wykonujących Orzeczenia w sprawach Rodzinnych i Nieletnich, podczas których osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły uzyskać bezpłatną pomoc w tym zakresie. Dyżury pełnione będą wg poniższego harmonogramu i pod numerami telefonów:
Za ścianą słychać płacz dziecka i dzieją się niepokojące rzeczy? Nie wiesz jak pomóc samotnemu, schorowanemu sąsiadowi? Działa już całodobowy dyżur interwencyjny, pod który można zgłaszać zdarzenia, które wymagają natychmiastowej reakcji odpowiednich służb.
- Całodobowa linia interwencyjna działa pod numerami telefonów: 664 163 967 oraz 792 866 186.
Dyżur pełni tam Andrzej Falkiewicz, specjalista pracy socjalnej, od 28 lat związany z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie. Jego zadaniem jest zdiagnozowanie problemu oraz bezzwłoczne wsparcie osób czy też rodzin w kryzysie. Do jego obowiązków należy także koordynacja działań podczas interwencji.
- Zależało nam na tym, by uruchamiając telefon interwencyjny, zapewnić ciągłość pracy ośrodka w godzinach popołudniowych i dniach świątecznych. O podjęciu interwencji będzie decydował pracownik socjalny. Przypominamy, też przy ul. Wrocławskiej 46 funkcjonuje również Ośrodek Interwencji Kryzysowej, który udziela specjalistycznej pomocy osobom i rodzinom w kryzysie - mówi Adam Tomaszewski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.