Link do nowej strony MOPR


 

Logo UE

Program asystent rodziny na rok 2022


Program Opieka wytchnieniowa




 

Ośrodek Interwencji Kryzysowej


Herb Bytomia


ŚDS Integracja


Logo MRPIPS


Logo rodzina.gov.pl

rodzina.gov.pl


Logo PFRON


Logo SOW


PUP Bytom


 

Praca-bytom.info


Logo Portalu OPS


Logo Bytom od Nowa


Logo podatki.gov.pl

 
 
 
 
 
 

Logo Stowarzyszenia MankoStowarzyszenie MANKO w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę!” zaprasza do udziału seniorów w drugiej Internetowej Domówce z DJ Wiką i Głosem Seniora pt. „Ach, te seniorki!” organizowanej on-line 8 marca 2021 roku o godzinie 17:00 z okazji Dnia Kobiet.

Tak było miesiąc temu: https://www.youtube.com

Bezpośredni link do 2. Internetowej Domówki z DJ Wiką i Głosem Seniora pt. „Ach, te seniorki!” na Facebooku: https://www.facebook.com

Internetowa potańcówka odbędzie się 8 marca 2021 roku (poniedziałek) o godzinie 17:00 na profilu Facebook Głosu Seniora - https://www.facebook.com/GlosSeniora

Czytaj więcej: Zaproszenie do zabawy w Dniu...

Logo PFRONLogo MOPRMiejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu informuje, że od 1 marca 2021 r. zostanie otwarty nabór wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON w ramach pilotażowego programu „Aktywny samorząd” Moduł I – likwidacja barier utrudniających aktywizację społeczną i zawodową oraz Moduł II - pomoc w uzyskaniu wykształcenia na poziomie wyższym. 

Dokumenty programowe są dostępne na stronie internetowej PFRON - www.pfron.org.pl.

Wnioski będzie można pobrać i złożyć poprzez system SOW (dedykowany i bezpłatnie udostępniony realizatorom programu System Obsługi Wsparcia finansowanego ze środków PFRON) oraz w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie przy ul. Strzelców Bytomskich 16, na parterze, w pokoju nr 3 w godzinach przyjmowania stron, tj. poniedziałek 14:00 – 16:30 oraz wtorek – piątek 8:00 – 12:00. Ponadto wnioski będzie można pobrać ze strony internetowej MOPR www.mopr.bytom.pl.

Czytaj więcej: Nabór wniosków o...

LogoW związku z obchodzonym 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw, Ministerstwo Sprawiedliwości po raz kolejny koordynuje „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem.”

Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem.

W ramach „Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem” w bytomskim Sądzie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00-15.00 będą odbywały się dyżury telefoniczne kuratorów zawodowych z Zespołów Kuratorskiej Służby Sądowej Wykonujących Orzeczenia w Sprawach Karnych oraz Wykonujących Orzeczenia w sprawach Rodzinnych i Nieletnich, podczas których osoby pokrzywdzone przestępstwem będą mogły uzyskać bezpłatną pomoc w tym zakresie. Dyżury pełnione będą wg poniższego harmonogramu i pod numerami telefonów:

Czytaj więcej: TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM...

Andrzej FalkiewiczZa ścianą słychać płacz dziecka i dzieją się niepokojące rzeczy? Nie wiesz jak pomóc samotnemu, schorowanemu sąsiadowi? Działa już całodobowy dyżur interwencyjny, pod który można zgłaszać zdarzenia, które wymagają natychmiastowej reakcji odpowiednich służb.

  • Całodobowa linia interwencyjna działa pod numerami telefonów:  664 163 967 oraz  792 866 186.

Dyżur pełni tam Andrzej Falkiewicz, specjalista pracy socjalnej, od 28 lat związany z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie. Jego zadaniem jest zdiagnozowanie problemu oraz bezzwłoczne wsparcie osób czy też rodzin w kryzysie. Do jego obowiązków należy także koordynacja działań podczas interwencji.

  • Zależało nam na tym, by uruchamiając telefon interwencyjny, zapewnić ciągłość pracy ośrodka w godzinach popołudniowych i dniach świątecznych. O podjęciu interwencji będzie decydował pracownik socjalny. Przypominamy, też przy ul. Wrocławskiej 46 funkcjonuje również Ośrodek Interwencji Kryzysowej, który udziela specjalistycznej pomocy osobom i rodzinom w kryzysie - mówi Adam Tomaszewski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie.

Czytaj więcej: MOPR uruchomił całodobowy...

 
Logo Prawo ochronnym parasolem dziecka
W styczniu 2020 roku Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu wspólnie z Komendą Miejską Policji w Bytomiu rozpoczął realizację kolejnej edycji programu partnerskiego pod nazwą Prawo ochronnym parasolem dziecka – przyjazne patrole.  Poprzednie edycje realizowane były w latach 2011 – 2020.
Kiedy dorośli tracą kontrolę nad imprezami i konieczna staje się interwencja policji, do mundurowych dołączają pracownicy socjalni. Razem tworzą przyjazny partol i pomagają dzieciom przetrwać dramatyczne chwile. W Bytomiu ruszyła kolejna edycja programu „Prawo ochronnym parasolem dziecka”. Zaplanowano, że w tym roku przyjazny patrol będzie dyżurował przez 132 dni.
Program Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie i Miejskiej Komendy Policji realizowany jest w Bytomiu nieprzerwanie od 2011 roku. Policjanci, którzy są wzywani na interwencje domowe sprawdzają, czy są tam obecne dzieci. Jeśli tak – na miejsce udaje się przyjazny  patrol – to osoby pracujące na co dzień w charakterze pracownika socjalnego w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Bytomiu.

Czytaj więcej: Przyjazne patrole ruszyły w...

Logo MOPR  
Ponad 360 tys. zł przeznaczy w tym roku Bytom na program Prace Społecznie Użyteczne. Program realizowany jest w od 2008 roku i cieszy się sporym zainteresowaniem zarówno pracodawców, jak
i osób poszukujących pracy. 
Daje on szanse zarówno ludziom, którzy są od wielu lat bezrobotni, jak i pracodawcom, którzy przed podpisaniem umowy często woleliby sprawdzić kandydata, nawet na stanowiskach niewymagających dużych kwalifikacji.
Z programu mogą korzystać osoby długotrwale bezrobotne, zagrożone wykluczeniem społecznym, bez prawa do zasiłku, które są klientami MOPR-u. Uczestnicy programu kierowani są do pracy w jednostkach budżetowych i organizacjach pozarządowych zajmujących się pomocą społeczną i charytatywną. Są to bardzo zróżnicowane oferty: od pomocy kuchennej przez malarza pokojowego, konserwatora, portiera po pomoc biurową. Chodzi o to, by pracownik sprawdził się w danej firmie.

Czytaj więcej: Prace Społecznie Użyteczne...