Link do nowej strony MOPR


 

Logo UE

Program asystent rodziny na rok 2022


Program Opieka wytchnieniowa




 

Ośrodek Interwencji Kryzysowej


Herb Bytomia


ŚDS Integracja


Logo MRPIPS


Logo rodzina.gov.pl

rodzina.gov.pl


Logo PFRON


Logo SOW


PUP Bytom


 

Praca-bytom.info


Logo Portalu OPS


Logo Bytom od Nowa


Logo podatki.gov.pl

 
 
 
 
 
 

Plac zabaw na BobrkuUczestnicy prac społecznie użytecznych – programu realizowanego przez Klub Integracji Społecznej Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu – odnowili plac zabaw, z którego korzystają  nasi najmłodsi mieszkańcy dzielnicy Bobrek.

Zakres prac obejmował między innymi posprzątanie najbliższego obejścia placu zabaw, odrestaurowanie i odmalowanie huśtawek, koników, zjeżdżalni i karuzeli. Urządzenia te są teraz barwne i wesołe, zachęcają milusińskich do wesołej zabawy na lokalnym podwórku.

Prace remontowe trwały ok. 2 tygodni. Wśród osób wykonujących prace adaptacyjne na placu zabaw byli również mieszkańcy Bobrka, którzy na co dzień uczestniczą w pracach  społecznie użytecznych. Był to dla nich swoistego rodzaju poligon – mogli w sposób praktyczny wykorzystać nabyte dotychczas umiejętności i przyczynić się do tego, aby dzieci mieszkające w Bobrku miały fajne miejsce do radosnej zabawy.

Czytaj więcej: Odnowiony plac zabaw na Bobrku

Plakat z terminami szczepień w Bytomiu  Plakat z terminami spisów w Bytomiu

 

Plakat NSP 2021Trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021!

Uprzejmie informujemy, że zgodnie z ustawą o spisie powszechnym obowiązkową metodą przekazania danych w ramach NSP 2021 jest samospis internetowy. Zachęcamy do skorzystania z formularza spisowego dostępnego na stronie https://spis.gov.pl/. Samospis internetowy to szybka, bezpieczna i prosta metoda udziału w NSP 2021.

Warto pamiętać, że osoba fizyczna objęta spisem powszechnym nie może odmówić przekazania danych w ramach spisu powszechnego. Udział w spisie jest obowiązkowy – tak stanowi ustawa spisowa. Odmowa udziału w spisie grozi karą grzywny na podstawie art. 57 ustawy o statystyce publicznej.

Jednocześnie informujemy, że od 23 czerwca br. rachmistrzowie spisowi rozpoczęli wywiady bezpośrednie. Oznacza to, że rachmistrzowie mogą się kontaktować z osobami, które nie spisały się samodzielnie przez internet, nie spisały się poprzez infolinię ani nie uczestniczyły w wywiadzie telefonicznym.

Więcej informacji o spisie można uzyskać na stronie https://spis.gov.pl/ oraz dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99.

Jeśli chcą Państwo wiedzieć więcej o spisie w Bytomiu, proszę śmiało dzwonić pod numer telefonu 32 786 80 00 w godzinach pracy Urzędu Miejskiego w Bytomiu:

  • poniedziałek od 7:30 do 17:30;
  • od wtorku do piątku od 7:30 do 15:00.

Logo MOPRZ dniem 1 lipca 2021 r. weszły w życie zmiany ustawy z dnia 21 czerwca 2001 r. o dodatkach mieszkaniowych, dalej: udm. Zostały one przewidziane ustawą z dnia 10 grudnia 2020 r. o zmianie niektórych ustaw wspierających rozwój mieszkalnictwa. 

Najważniejsze zmiany:

  1. Przyjęcie przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej jako podstawy ustalenia progu dochodowego (art. 3 ust. 1 udm).

Na potrzeby ustalenia prawa do dodatku mieszkaniowego uwzględniać się będzie wskaźnik przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej, zamiast dotychczasowego wskaźnika, tj. kwoty najniższej emerytury. Dodatek mieszkaniowy przysługiwać będzie, jeżeli w okresie 3 miesięcy poprzedzających datę złożenia wniosku o jego przyznanie średni miesięczny dochód przypadający na jednego członka gospodarstwa domowego wnioskodawcy nie przekroczył w gospodarstwie:

  • jednoosobowym - 40%,
  • wieloosobowym - 30%

- przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej, obowiązującego w dniu złożenia wniosku, z uwzględnieniem art. 6 ust. 8 i art. 7 ust. 6.

Czytaj więcej: Zmiany w dodatkach...

Plakat Aktywne poranki na trawie

Plakat Zajęcia taneczne

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu zwraca się z prośbą o włączenie się w dniach 16-w działania informacyjno-edukacyjne pod hasłem "Czy wiesz, że…", będące kontynuacją kampanii profilaktycznej HIV/AIDS z 2020 r.

Celem kampanii, skierowanej do grupy wiekowej 18-49 lat, jest promowanie rzetelnego przekazu obalającego mity i ukazującego fakty związane z zagadnieniami HIV/AIDS.

Plakat 1 Plakat 2 Plakat 3 Plakat 4 Plakat 5