Link do nowej strony MOPR


 

Logo UE

Program asystent rodziny na rok 2022


Program Opieka wytchnieniowa




 

Ośrodek Interwencji Kryzysowej


Herb Bytomia


ŚDS Integracja


Logo MRPIPS


Logo rodzina.gov.pl

rodzina.gov.pl


Logo PFRON


Logo SOW


PUP Bytom


 

Praca-bytom.info


Logo Portalu OPS


Logo Bytom od Nowa


Logo podatki.gov.pl

 
 
 
 
 
 

Logo MOPRInformujemy, iż Punkt Obsługi Klienta mieszczący się przy ul. Łużyckiej 12 zmienia lokalizację  i od 29 listopada 2021 r. będzie znajdował się w budynku przy ul. Strzelców Bytomskich 21 (parter).

W punkcie będzie można złożyć wnioski o świadczenia rodzinne, fundusz alimentacyjny, dodatek mieszkaniowy, dodatek energetyczny oraz dołączyć dokumenty uzupełniajace.

Strony będą przyjmowane w godzinach:

poniedziałek  8.00 – 16.30
wtorek 8.00 – 15.00
środa 8.00 – 15.00
czwartek 8.00 – 15.00
piątek 8.00 – 13.30

Zmieni się również nr telefonu na: 32 388-95-68

Plakat projektu "Pracujemy!"Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu realizuje projekt socjalny „Ludzie ulicy - streetworking”, dofinansowany ze środków Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Bytomiu,  adresowany do osób bezdomnych przebywających poza placówkami zapewniającymi bezpieczne schronienie. 

Celem projektu jest ograniczenie skali bezdomności „na ulicy” i w miejscach niemieszkalnych oraz przeciwdziałanie sytuacjom zagrażającym życiu i zdrowiu wśród osób bezdomnych pozostających poza systemem pomocy.

Praca z osobami bezdomnymi na ulicy prowadzona jest przy wykorzystaniu patroli, 3 razy w miesiącu przez 3 streetworkerów, w bezpośrednim miejscu przebywania osób bezdomnych. Odbywa się poza godzinami pracy Ośrodka, tj. w godzinach popołudniowych i wieczornych. Projekt realizowany jest od października do grudnia b.r. W miesiącu październiku odbyły się dyżury patroli, podczas których streetworkerzy skontrolowali znane wcześniej miejsca przebywania osób bezdomnych lub wskazane przez osoby anonimowe nowe koczowiska, które z racji obniżonych temperatur były zdecydowanym priorytetem. Główny nacisk patrolu skierowano na centrum miasta, gdzie przebywa najwięcej osób bez stałego miejsca pobytu. W trakcie wyjazdów patroli koordynatorzy motywowali osoby bezdomne do zmian w społecznym funkcjonowaniu. Zachęcali do skorzystania z pomocy różnych instytucji gminy oraz do podjęcia leczenia odwykowego. Wachlarz dostępnej pomocy jest różnorodny, ale to do osób zagrożonych należy decyzja o skorzystaniu ze wsparcia.

Informacje dotyczące miejsc przebywania osób bezdomnych można zgłaszać drogą mailową na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lub telefonicznie, w każdą środę, w godzinach 8.00 - 12.00  pod nr telefonu 516 421 607

Plakat projektu "Pracujemy!"Stowarzyszenie „Niepełnosprawni dla Środowiska EKON” od 13/10/2021 rozpoczęło, w ramach Programu Operacyjnego Wiedza, Edukacja i Rozwój 2014-2020, Oś priorytetowa I Rynek Pracy Otwarty, Działanie 1.5 Rozwój potencjału zawodowego osób z niepełnosprawnościami, realizację projektu „Pracujemy!", który jest finansowany przez Unię Europejską w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem głównym projektu jest aktywizacja zawodowa i społeczna osób z niepełnosprawnościami oraz wsparcie zawodowe osób już pracujących. Projekt „Pracujemy!” skierowany jest do grupy:

  • 1000 osób niepełnosprawnych pozostających bez zatrudnienia.
  • 1000 osób niepełnosprawnych pracujących, którzy dzięki uczestnictwu w działaniach projektowych znacznie poprawią swoją sytuację na rynku.

Każda osoba biorąca udział w projekcie otrzyma profesjonalne wsparcie podnoszące kompetencje zawodowe i społeczne. Ścieżkę wsparcia, jakim zostanie objęty uczestnik projektu, określi stworzony przez Trenera Pracy - Indywidualny Plan Działania.

Serdecznie zapraszamy Państwa beneficjentów do udziału w Projekcie „Pracujemy!”

Szczegółowe informacje dotyczące projektu znajdziecie Państwo na stronie internetowej Stowarzyszenia EKON.

 

Od 16 listopada br. uruchamiamy 3 punkty konsultacyjne, które powstały aby wyjść naprzeciw problemom mieszkańców Bytomia, potrzebującym pomocy psychologicznej

Plakat informujący o uruchomieniu 3 punktów

Pomoc bezdomnym

Logo MOPRDział Dodatków Mieszkaniowych i Pomocy Materialnej dla Uczniów Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu informuje, że:

  • w okresie od 8 listopada 2021 roku do 3 grudnia  2021 roku można składać dowody potwierdzające poniesione przez wnioskodawcę wydatki w ramach przyznanego stypendium szkolnego (faktury, rachunki),
  • dokumenty winny być wystawione na wnioskodawcę – rodzica, opiekuna prawnego, pełnoletniego ucznia,
  • katalog wydatków rzeczowych o charakterze edukacyjnym stanowiących podstawę refundacji  poniesionych wydatków znajduje się pod adresem www.mopr.bytom.pl -> Stypendia i zasiłki szkolne,
  • dokumenty należy złożyć w Dziale Dodatków Mieszkaniowych i  Pomocy Materialnej dla Uczniów w Bytomiu
  • w okresie od 8 listopada do 26 listopada przy ul. Łużycka 12
  • w okresie od 29 listopada do 3 grudnia przy ul. Strzelców Bytomskich 21

Poniedziałek 8.00 - 16.30
Wtorek 8.00 - 15.00
Środa 8.00 - 15.00
Czwartek 8.00 - 15.00
Piątek 8.00 - 13.30

Ponadto informuje, że bezpośrednia obsługa klienta jest prowadzona w obowiązującym reżimie sanitarnym, z zachowaniem niezbędnego dystansu fizycznego. Klient zobowiązany jest do zaopatrzenia się w środki ochrony osobistej, tj. maseczkę ochronną zasłaniającą nos i usta.