Link do nowej strony MOPR


 

Logo UE

Program asystent rodziny na rok 2022


Program Opieka wytchnieniowa




 

Ośrodek Interwencji Kryzysowej


Herb Bytomia


ŚDS Integracja


Logo MRPIPS


Logo rodzina.gov.pl

rodzina.gov.pl


Logo PFRON


Logo SOW


PUP Bytom


 

Praca-bytom.info


Logo Portalu OPS


Logo Bytom od Nowa


Logo podatki.gov.pl

 
 
 
 
 
 

Dodatek węglowyWnioski należy składać do 30 listopada 2022 r.:

  • elektronicznie za pośrednictwem platformy e-PUAP po zatwierdzeniu ich podpisem elektronicznym lub z wykorzystaniem profilu zaufanego,  
  • tradycyjnie (papierowo) wnioski będą przyjmowane w Dziale Świadczeń Rodzinnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu przy ul. Strzelców Bytomskich 21 od poniedziałku do piątku w godzinach: 

- poniedziałek: 8.00-16.30
- wtorek-czwartek: 8.00-15.00
- piątek: 8.00-13.30 

Formularze są dostępne w punkcie obsługi klienta Działu Świadczeń Rodzinnych Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu przy ul. Strzelców Bytomskich 21 (pokój nr 4) oraz w zakładce "Druki do pobrania -> Dodatek węglowy" (na dole strony).

PROSIMY O PRAWIDŁOWE I UWAŻNE WYPEŁNIENIE WNIOSKU ORAZ O WPISANIE ADRESU POCZTY ELEKTRONICZNEJ, na który zostanie wysłana informacja o przyznaniu dodatku węglowego.

DODATEK WĘGLOWY dla gospodarstwa domowego wynosi 3.000,00 złotych. Przedmiotowe świadczenie jest niezależne od dochodu.

Czytaj więcej: INFORMACJA DOTYCZĄCA DODATKU...

Logo Science for Ukraine

Prawie każda gmina i powiat w Polsce przyjmują od miesięcy ogromne ilości uchodźców. Wiele z tych osób potrzebuje pracy. Wśród nich są też pracownicy uczelni ukraińskich. Szacuje się, że około 30% z nich musiało opuścić Ukrainę, a pozostali zostali bez pracy lub ich zarobki spadły do minimum. Poniższa baza danych ma im pomóc w znalezieniu zajęcia. Jest również adresowana do studentów z Ukrainy, by ułatwić im znalezienie miejsca na kontynuowanie studiów. Zachęcamy do jej wykorzystania, rozpowszechnienia w organizacjach, które obsługują uchodźców.

Czytaj więcej: Baza ofert pracy dla...

Logo PL UAW zasobach internetu można znaleźć znaczną ilość materiałów dotyczących ochrony tymczasowej, w szczególności dot. obywateli Ukrainy. Zamieszczamy kilka przydatnych linków dotyczących tego zagadnienia.

  • Strona KE Information for people fleeing war in Ukraine – dostępna w trzech wersjach językowych (po angielsku, rosyjsku i ukraińsku) – źródło informacji dla wszystkich w zakresie ochrony tymczasowej, praw i obowiązków z niej wynikających, w formacie FAQ,
  • Mapa interaktywna z informacjami o władzach krajowych, opcjami nieodpłatnej podróży, informacjami o opiece zdrowotnej itd.,
  • Strona KE Migration management: Welcoming refugees from Ukraine – przegląd reakcji politycznych na kryzys, w tym platformy solidarności i głównych inicjatyw politycznych,
  • Infolinia Europe Direct hotline and queries: 00 800 6 7 8 9 10 11 – obywatele mogą dzwonić lub wysyłać zapytania pisemne – we wszystkich językach urzędowych UE oraz ukraińskim i rosyjskim.

Opieka wytchnieniowa - edycja 2022

Logo MRiPS

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu informuje o dodatkowej rekrutacji do  uzyskania tzw. „opaski bezpieczeństwa” w ramach Programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022 Moduł II.

Czytaj więcej: Dodatkowa rekrutacja do...

Logo PL UAUprzejmie informujemy, że Naczelna Rada Adwokacka wraz z Okręgowymi Radami Adwokackimi zorganizowała skoordynowaną bezpłatną pomoc prawną dla obywateli Ukrainy – ofiar konfliktu wojennego. Przy radach adwokackich na terenie całego kraju pomoc koordynują adwokaci, których lista jest zamieszczona poniżej:

Lista koordynatorów programu pomocowego rad adwokackich. xlsx (13 KB)

Z dniem 1 lipca 2022 r. wszedł w życie przepis art. 8 ustawy z dnia 8 czerwca 2022 r. o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1383), umożliwiający składanie wniosków o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy nieposiadającym numeru PESEL.

Wnioski - które powinny obejmować okres przed dniem 30 kwietnia 2022 r. - czyli przed wprowadzeniem obowiązku podawania numeru PESEL obywateli Ukrainy - należy złożyć w okresie 14 dni od dnia wejścia w życie ww. ustawy (do dnia 15 lipca 2022 r.)

Wnioski składa się na formularzu według wzoru wniosku o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przebywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w związku z działaniami wojennymi, obowiązującego przed dniem 30 kwietnia 2022 r.

https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20220000608/O/D20220608.pdf

Wnioski złożone po 15 lipca 2022 r.nie będą rozpatrywane.