Link do nowej strony MOPR


 

Logo UE

Program asystent rodziny na rok 2022


Program Opieka wytchnieniowa




 

Ośrodek Interwencji Kryzysowej


Herb Bytomia


ŚDS Integracja


Logo MRPIPS


Logo rodzina.gov.pl

rodzina.gov.pl


Logo PFRON


Logo SOW


PUP Bytom


 

Praca-bytom.info


Logo Portalu OPS


Logo Bytom od Nowa


Logo podatki.gov.pl

 
 
 
 
 
 

Logo MOPRGmina Bytom otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej na realizację projektu pt. „Od wykluczenia przez zrozumienie do akceptacji” opracowanego przez pracowników Zespołu Psychiatryczno-Środowiskowego działającego w strukturze Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu.
Wymieniony projekt wziął udział w otwartym konkursie na finansowe wsparcie w 2013 r. realizacji projektów z zakresu organizacji i funkcjonowania sieci oparcia społecznego dla osób z zaburzeniami psychicznymi, w ramach zadania publicznego: Działalność na rzecz integracji i reintegracji zawodowej i społecznej osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.
Projekt będzie realizowany od września do grudnia 2013 r.

Głęboka wodaZapraszamy do wzięcia udziału w sondażu skierowanym do dorosłych widzów serialu „Głęboka woda”, który powstał, aby prezentować działania jakie wykonują instytucje pomocy społecznej oraz problemy, z którymi mają do czynienia w codziennej pracy.

Ankieta

Odpowiedź na pytania zawarte w sondażu zajmuje około 10 minut. Sondaż jest elementem badania ewaluacyjnego pt. „Ocena oddziaływania emisji drugiego sezonu serialu ‘Głęboka woda’ na promocję działań finansowanych z Europejskiego Funduszu Społecznego” realizowanego na zlecenie Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Z góry dziękujemy!

Wykonawca badania Agrotec Polska

Prace społecznie użyteczneMiejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Bytomiu w roku 2013 po raz szósty realizuje prace społecznie użyteczne. Program skierowany jest do klientów MOPR-u − osób bezrobotnych zarejestrowanych w Powiatowym Urzędzie Pracy. Ma pomóc długotrwale bezrobotnym wyjść „na prostą”, pomóc uwierzyć we własne możliwości i sprawdzić się na rynku pracy.

W bieżącym roku rozszerzona została formuła prac społecznie użytecznych: dodatkowo utworzono 15-osobowe brygady remontowo-porządkowe, których zadaniem jest wykonywanie drobnych remontów, napraw oraz prac gospodarczo-porządkowych. Dotychczas nasze brygady pracowały w placówkach oświatowych i medycznych Bytomia i wykonywały między innymi następujące prace:

 

Czytaj więcej: Prace społecznie użyteczne w...

Spotkanie seniorów27 maja 2013 r. w Dziennym Domu Pomocy nr 1 z okazji Dnia Matki dla seniorów z projektów „Senior na piątkę” oraz „Kreatywny senior” oraz beneficjentów DDP nr 1 i 4 wystąpił Chór Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku pod kierownictwem p. Moniki Woleńskiej. Chór powstał w 2009 r., na początku liczył zaledwie kilkanaście osób, które nie miały styczności ze śpiewem chóralnym, ale przejawiały ogromny zapał do pracy. Obecnie chór liczy już 37 osób w tym 7 panów. W ciągu czterech lat swojej działalności chór wystąpił z wieloma koncertami okolicznościowymi. Występ artystek i artystów w repertuarze biesiadnym spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem seniorów. Życzymy więc dalszej wytrwałości i wielu sukcesów na szczeblu artystycznym.

 

Czytaj więcej: Spotkanie seniorów

Logo EFS27 i 28 maja w ramach współpracy MOPR-u z Centrum Medycznym "Jedynka" w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bytomiu przy pl. Sobieskiego odbyły się Dni Promocji Zdrowia. Akcja przyciągnęła sporą liczbę mieszkańców Rozbarku i innych rejonów miasta. Około 130 osób zbadało sobie ciśnienie a ok. 100 sprawdziło poziom glukozy we krwi. Ilość chętnych do kontroli stanu zdrowia pokazała, że takie akcje są potrzebne i zapewne warto powtórzyć to w przyszłości. Zainteresowanie akcją prozdrowotną jest też wynikiem wzrostu aktywności lokalnej rozbarczan.

Dwa dni promocji zdrowia

Bliżej natury„Choroba psychiczna... jest częścią Mnie, ale to przecież nie całe moje Ja! Wpływa na moje zachowanie, ale nie na to, kim jestem! Jest częścią mojego życia, ale nie musi być całym moim życiem! Nie była moim wyborem, ale mogę mieć wpływ na to, jak się z nią mierzyć! Chcę być SOBĄ, nawet jeśli nie zawsze udaje się osiągnąć pełne zdrowie!” – fragment programu edukacyjnego Droga do siebie

15 maja 2013 br. pracownicy Zespołu Psychiatryczno-Środowiskowego wraz z uczestnikami Grupy Wsparcia dla Osób Chorych Psychicznie wybrali się do Śląskiego Ogrodu Zoologicznego w Chorzowie. Pogoda dopisała, a wyprawa pozostawiła niezatarte wrażenia. Część uczestników wycieczki powróciła do ZOO po wielu latach, ale byli też i tacy, dla których była to pierwsza wizyta. Możliwość przebywania ze sobą, w spokojnym otoczeniu, wśród zwierząt i kwitnących kwiatów przyniosła mnóstwo  radości i pozwoliła wszystkim na oderwanie się od szarej rzeczywistości.

 

Czytaj więcej: Bliżej natury